Uzbieraliśmy 9500 zł na organy

17-09-2014

W minioną niedzielę odbył się doroczny Festyn Rodzinny połączony z wielką loterią fantową, organizowany przez Komitet Odnowy Polichromii J. Mehoffera w Turku. W tym roku udało się zebrać łącznie 9500 zł, które zostanie przekazane na renowację zabytkowych organów.

Nadrzędnym celem Komitetu Odnowy Polichromii było wspieranie procesu odnowy dzieła Józefa Mehoffera w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Mimo iż nadrzędny cel został osiągnięty, zabytkowe wnętrze kościoła, nadal potrzebuje konserwacji. W ubiegłym roku zbierano pieniądze na odnowę ambony. W tym roku cała kwota została przekazana na odrestaurowanie zabytkowych organów.

Zbiórka odbyła się zawsze we wrześniu na terenie parafii NSPJ. Tam też można zobaczyć i posłuchać występów lokalnych artystów oraz artystyczne wystąpienia dzieci i młodzieży. Również w minioną niedzielę, już od 10:00, zainteresowane osoby mogły na terenie plebani skorzystać z bezpłatnych porad dla cukrzyków oraz z pomiaru ciśnienia krwi.

Wszyscy, którzy zakupili kupony wzięli udział w podwójnym losowaniu. Wpierw każdy los wygrywał drobny fant, a wieczorem wszystkie kupony brały udział w losowaniu nagród głównych w formie rowerów. Na najmłodszych uczestników czekały dmuchane zjeżdżalnie oraz inne atrakcje.

Festyn zakończył się ogniskiem oraz wspólnym śpiewem w parafialnych ogrodach.

md / Turek.net.pl

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, JESTEŚMY NA

zamknij X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.