Cymbały i gitara w kościelnych murach

25-08-2014

Po raz kolejny w murach kościoła NSPJ odbył się koncert w ramach Polskiej Akademii Gitary. Tym razem w Turku, dnia 24 sierpnia, zagrał ceniony na całym świecie białoruski duet, tworzonego przez gitarzystę Jana Skryhana i cymbalistę Michaela Leontchika.

Wykonawcy występują razem od 2010 roku – w tym czasie zdążyli zjednać sobie krytyków muzycznych, a także zdobyć uznanie i sporą rzeszę fanów. Obaj jednak mają swoim koncie nie tylko wspólne, ale i solowe sukcesy. Jan Skryhan może pochwalić się wieloma nagrodami zdobytymi podczas międzynarodowych konkursów gitarowych m.in. w Polsce, Niemczech, Japonii i Australii.

Drugi z muzyków, grający na cymbałach Michael Leontchik umiejętnie łączy różne style muzyczne, jak jazz, klasykę i... muzykę ludową. Od najmłodszych lat koncertuje na całym świecie. Obaj wykonawcy są absolwentami białoruskich i niemieckich konserwatoriów.

Co roku w ramach Akademii Gitary mieszkańcy naszego miasta mogą obcować z niszową muzyką, która reprezentuje sztukę na bardzo wysokim poziomie. Jest to jedna z niewielu takich okazji, warto więc wykorzystać ją i wziąć udział w wydarzeniu.

ma / Turek.net.pl

foto: M. Derucki

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, JESTEŚMY NA

zamknij X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.