Trzej Królowie wędrowali przez rynek

08-01-2014

Obchodzone dzisiaj Święto Objawienia Pańskiego, znane bardziej jako Święto Trzech Króli, jest jednym z pierwszych świąt uświęconych przez Kościół oraz symbolicznym zakończeniem okresu bożonarodzeniowego. Z tej okazji w ponad 170 polskich miastach odbył się Orszak Trzech Króli. Turek także przyłączył się do tej inicjatywy.

Uroczystość rozpoczęła się w samo południe od jasełek, które miały miejsce na samym centrum miasta. Następnie wokół rynku i kościoła NSPJ ruszył pochód zakończony pokłonem Trzech Króli złożonym przed Świętą Rodziną.

Po przemarszu odbyła się msza święta, podczas której Mędrcy ze Wschodu czytali fragmenty Pisma Świętego. Wystąpiła także kapela góralska, która swoją muzyką przeniosła słuchaczy w świat tradycji i folkloru. Nie zabrakło również licznie zgromadzonych najmłodszych turkowian z symbolicznymi koronami na głowach.

Turek po raz pierwszy włączył się do inicjatywy Orszaku Trzech Króli, którego tegorocznym motywem przewodnim stało się hasło „Kolędujmy!”. Była to ostatnia okazja ku wspólnemu śpiewaniu. Zainteresowanie było ogromne – rynek wypełnił się mieszkańcami miasta, którzy razem chcieli pożegnać ciepłą, świąteczną atmosferę.

ma / Turek.net.pl

foto: M. Derucki‹

BĄDŹ NA BIEŻĄCO, JESTEŚMY NA

zamknij X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.