Tajemniczy świat wampirów

       Legendy o wampirach istnieją od dawna. Ludzie mniej lub więcej interesowali się tym tematem. Książka, którą napisana Lisa Jane Smith – „Pamiętniki wampirów stała się bestsellerem, a poza tym nakręcono także serial, który trwał kilka sezonów. Elena jest piękną młodą dziewczyną uczęszczającą do szkoły w Mystic Falls. Pewnego dnia na jej drodze staje dwóch braci: Stefano oraz Demon. Obaj są przystojny i bardzo tajemniczy. Bracia bardzo się od siebie różnią i nie darzą sympatią. Elana zafascynowała ich dwóch i zaczęli walczyć o jej względy. Jednak nie bez powodu zwrócili na nią uwagę. Ich przeszłość kryje wiele tajemnic. Ukrywają przed innymi fakt, że są wampirami. Żyją na świecie wiele lat i przeżyli nie jedno pokolenie. Ich natura jest bardzo niebezpieczna i nazywają ich maszynami do zabijania.

Zwroty akcji i wiele zagadek

       Autorka uraczyła czytelników bardzo dobrą książką, gdzie akcja toczy się bardzo szybko. Nie ma w książce miejsca na zbędne długie opisy miejsc. Historia Eleny i dwóch braci szybko wciąga i wciąż się w niej coś dzieje. Jest tam wiele tajemnic, zagadek, a ich rozwiązania zaskakują czytelnika. Ze względu na lekkość słowa i wciągającą historię autorka zyskała grono fanów. „Pamiętniki wampirów” Lisy Jane Smith wywarła ogromne emocje na czytelnikach. Szybko stała się bestsellerem. Dla fanów opowieści o wampirach jest dostępny również serial „Pamiętniki wampirów”. W główne postaci wcielili się Nina Dobrev, Paul Wesley oraz Ian Somerhalder.

       Lisa Jane Smith skierowała „Pamiętniki wampirów” do nastoletnich odbiorców. Część głównych bohaterów jest w wieku licealnym. Ich miłości, złamane serca, życie szkolne i imprezy są także przedstawione. Nastolatkowie żyją prawie jak wszyscy inni, lecz z małym wyjątkiem – nagle dowiedzieli się o istnieniu istot, o których czytali wcześniej tylko w książkach i legendach. Młodzież musi stawić czoła nowej sytuacji – zwłaszcza Elena, która jednego z braci zdążyła darzyć uczuciem.

Lisa jane Smith – ogromna wyobraźnia i świat fantasy

       Autorka stworzyła czytelnikom świat fantasy, ale bardzo przypominający normalne życie nastolatków. W sumie ich życie nie różniłoby się niczym w porównaniu ze światem dzisiejszych nastolatków, gdyby nie obecność wampirów i innych tajemniczych stworzeń. Mieszanka życia normalnego z całkowicie innym, niebezpiecznych i mrocznym. Takie połączenie dało autorce wiele fanów, a historia Eleny wciągnęła. Zwolennicy wampirów i fantasy będą zadowoleni, tak samo jak zwolennicy miłosnych historii mającej na drodze wiele przeszkód. Mimo, iż książka skierowana jest bardziej do młodych czytelników zyskała zainteresowanie także osób mających za sobą lata szkolne i naukę.